Przepis na pasztet drobiowy
/
0
Pasztet drobiowy. |
Pasztet drobiowy
Prosty przepis na domowy pasztet z kurczaka z wątróbką i ziołami. Kremowy i delikatny pasztet drobiowy doskonały na kanapki, jako farsz do pierogów albo pasztecików. Podany ze świeżym pieczywem z musztardą, sosem tatarskim lub chrzanem smakuje fantastycznie.
- łatwe przygotowanie: przy odrobinie przygotowania i pewnej organizacji bez trudu wyczarujesz ten pyszny pieczony pasztet z kurczaka
- dostępne składniki: wszystkie składniki na pasztet łatwo znaleźć w każdym sklepie w przystępnych cenach
- prosty i łatwy przepis: przepis na ten pasztet ma poziom "bardzo łatwy", dzięki czemu jest odpowiedni nawet dla początkujących kucharzy
Pasztet drobiowy. |
Pasztet drobiowy
Na pasztet można wziąć kurę lub użyć innego drobiu np. gęsi albo indyka. Bardzo dobry będzie pasztet przygotowany z różnych rodzajów mięsa drobiowego. Warzywa z gotowania rosołu z kury można użyć do sałatki jarzynowej albo dodać do pasztetu i zmielić razem z mięsem.
Oto kilka innych przepisów na domowy pasztet:
- ŚWIĄTECZNY, DOMOWY PASZTET WIEPRZOWY, pieczony
- PASZTET DROBIOWY - przepis na pieczony pasztet domowy
- DOMOWY, PASZTET WIEJSKI wg. MAGDY GESSLER
Pasztet drobiowy przepis
Składniki i przyprawy potrzebne do przygotowania pasztetu:
- 1 duża kura
- 1 duży pęczek włoszczyzny bez kapusty
- 200g wątróbki drobiowej
- 100g masła + dodatkowa ilość do wysmarowania formy
- 1 czerstwa bułeczka pokrojona w kostkę
- 1 posiekana cebula
- 1 jajko
- 2 żółtka
- 1 łyżeczka majeranku
- po około 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej oraz mielonego imbiru
- sól i świeżo mielony pieprz do smaku
- bułka tarta do posypania formy i pasztetu
Przepis na pasztet z kury:
Krok 1.
- Kurę oczyścić, umyć i włożyć do dużego garnka.
- Włoszczyznę obrać, umyć i włożyć do garnka z kurą, wlać wodę w ilości takiej, aby tylko zakrywała mięso i warzywa - ugotować do miękkości. Ugotowaną kurę oraz warzywa ostrożnie wyjąć, rosół przecedzić. Lekko ostudzone mięso obrać ze skóry i kości. Warzywa można wykorzystać do sałatki jarzynowej.
Krok 2.
- Wątróbkę opłukać i wymoczyć w ciepłej wodzie. Następnie odcisnąć i poddusić na maśle z posiekaną cebulą, podlewając odrobiną rosołu. W czasie duszenia nie zrumienić ani cebuli, ani powierzchni wątróbki.
- Pokrojoną w kostkę czerstwą bułeczkę włożyć do wątróbki i poddusić razem, odstawić i przestudzić.
Krok 3.
- Mięso, wątróbkę z cebulą i bułkę zemleć 3 razy przez drobne sitko.
- Do masy mielonej dodać jajko, 2 żółtka, przyprawy i trochę rosołu, aby masa była mazista - starannie ją wyrobić.
- Formę na pasztet wysmarować masłem i obsypać bułką tartą, wyłożyć do formy masę mięsną, wygładzić ją równomiernie łyżką, wierzch pasztetu można obsypać bułką tartą; za pomocą widelca zrobić wzór w paski - wstawić do piekarnika nagrzanego do 190 stopni na około 1 godzinę i 30 minut lub do czasu, aż będzie gotowy.
Krok4.
- Upieczony pasztet drobiowy wyjąć z piekarnika, zanim ostygnie okrajać go nożem od formy; zimny pasztet wyjąć z formy.
Domowy pasztet z kurczaka podajemy jako przystawka z sosem majonezowym, tatarskim, musztardą lub tartym chrzanem. Można go również wykorzystać jako farsz do pierogów, pasztecików, kartaczy albo pyz ziemniaczanych.
Pasztet z kury bardzo dobrze się przechowuje. W zamkniętym pojemniku, w lodówce możemy go przechowywać nawet do 10 dni. Pasztet świetnie nadaje się do mrożenia.
Pozostały z gotowania rosół można zamrozić lub ugotować na nim bardzo prosty i szybki krem z cukinii (przepis tutaj>>>), pyszną pomidorową (przepis tutaj>>>), albo klasyczną zupę ogórkową na rosole (przepis tutaj>>>).
Mam nadzieję, że przepis na pasztet drobiowy spodoba się Tobie i Twoim bliskim:) Korzystaj z niego i koniecznie ulepszaj :)
Miłego gotowania!
Pasztet drobiowy. |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz